7 wrz 2009Turawa 2009

Autor fotografii: Wojtek Sienkiewicz
Źródło fotografii: wojtek, po prostu

6 komentarzy:

 1. Fajne zdjęcia
  Ośrodek wygląda kakby pamiętał czasy opowidań Hłaski...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie bomba. Subtelne, wysmakowane i spójne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bezbłędnie oddany klimat.
  Widzę, że ostatnimi czasy "posezonowy" temat cieszy się popularnością. Zajęli się nim m. in. Zbyszek Filipiak
  http://www.zbyszekfilipiak.com/miejsca2.htm
  oraz Łukasz Beiederman
  http://www.lukaszbiederman.com/
  w swoim świetnym cyklu "out of season".
  Nie chcę tu oczywiście nikomu zarzucać wtórności, bo przecież różnice w przedstawieniu, spojrzeniu i interpretacji tematu przez autorów są niezaprzeczalne. Cieszę się, że ci świetni fotografowie pokazali swój punkt widzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wiem czy świetny, ale to miłe:) to wygląda tak w moim przypadku, że mam wielki sentyment do miejsca, zresztą pisałem o tym. Celowo nie brałem aparatu, żeby móc odpocząć nawet od niego i ciągłej rejestracji. Finalnie nostalgia spowodowała wykonywanie masy obrazów wprost do mózgu (tak to nazwał Bruszewski w "Fotografie" i ja się pod tym podpisuję), co męczyło mnie jeszcze bardziej. Poranny spacer nad jeziorem z wózkiem z (wtedy) półrocznym dzieckiem: Mikołaj śpij, Mikołaj śpij... Zasnął, a ja znęcałem się nad "żonowym" kompaktem.

  Finalnie i tak tworzy się tylko złudzenie, że zarejestrowało się to, "co tam jest", wrócę tam za rok, może dwa, i wrażenie, którym żyję teraz będzie kompletnie inne i nieadekwatne do stanu faktycznego. Wyobraźnia robi swoje i za każdym razem wracając w jakiekolwiek miejsce po raz drugi (i więcej) okazuje się, że jest coś nie tak. Obłęd.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pogratulować autorowi za dobre zdjęcia - ładnie opowiedziane. Oczywiście włączyły mi się wspomnienia z PRLowych wakacji nad morzem i jeziorem...

  OdpowiedzUsuń